KUMLUCA VERGİ DAİRESİ’ NİN BORSAMIZA ZİYARETİ

Kumluca Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Selim ENSAROĞLU, Gelir Uzmanı Fatma EKİN, Gelir Uzman Yardımcısı Ömer BİLİCİ ve Memur Burcu ZEBUN 26.Vergi Haftası Etkinlikleri Kapsamında KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih DURDAŞ’ ı makamında ziyaret ederek verginin önemine dikkat çektiler.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Kumluca Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Selim ENSAROĞLU,  “Köklü bir vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun oluşturulamadığı bir toplumda yeterli düzeyde vergi toplanamayacağı açıktır. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Kumluca’da sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret ettik. Vatandaşlarımızda vergi bilincinin oluşturulması, vergiye gönüllü uyumun sağlanması, idare – mükellef arasında güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi suretiyle değişimin sürekli hale getirilmesi hedeflenmektedir.  Bu doğrultuda, Vergi Haftasında bir taraftan geleceğimizin vergi konusunda bilinçli ve kararlı mükellefleri olacak çocuklarımıza ve gençlerimize Vergi ve Gelir İdaresi tanıtılırken, diğer taraftan mükelleflerimiz ve vatandaşlarımızla çeşitli platformlarda bir araya gelerek etkili bir iletişim ortamının sağlanmasına çalışıyoruz.”diye konuştu.

Vergi vermenin vatandaşlık görevi olduğunu belirten ENSAROĞLU, “Vatandaşlarımıza vergi vermenin bir ödev, bir zorunluluk ama bunların hepsinin ötesinde bir vatandaşlık görevi olduğu hatırlamaları gerekiyor. Sadece vergiyi vermek değil kayıt dışı ile mücadele etmekte bir vatandaşlık görevidir. açıklamasında bulundu.

KUTBO Başkanı Fatih Durdaş ise Heyete Çiçek takdim ederk, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Durdaş, ziyaret sırasında, verginin kutsal olduğunu ve vergi bilincinin çocuklarımıza aktarılması gerektiğini söyledi. KUTBO Başkanı Fatih Durdaş, vergiyi kısaca, devletin gerçek ve tüzel kişilere yüklediği ekonomik yükümlülük olarak açıklayabileceklerini anlatarak, “Hizmetlerin yapılabilmesi için yapmış olduğumuz alışverişlerimizde mutlaka fişimizi almalıyız. Herkes yapmış olduğu harcama kadar devlete vergi ödüyor, bu vergilerle de devlet bizlere hizmet yapıyor. Bizler vergilerimizi ne kadar düzenli ödersek, karşılığını da alırız. Bunun için her vatandaş üzerine düşen görevi yapmalıdır” dedi.

Bu gönderiyi paylaş